Lektorovanie

Posted by admin Category: Category 1

Po dlhých rokoch spievania, tvorenia hudby a textov som objavila novy rozmer v mojej práci. Inšpiráciou sú pre mňa deti, ktoré vidia svet tak čisto, otvorene a ktorým som sa začala intenzívne venovať. Keď som skúsila svoje prvé aktivity s deťmi ako lektor tak ma moje pocity presvedčili o tom, že chcem pokračovať a vylepšovať svoju prácu v tejto oblasti. Byť motiváciou pre deti ktoré majú talent, ale nemajú možnosť sa realizovať kvôli podmienkam v ktorých žijú je ešte viac motivujúce. Hudba vyvoláva v deťoch, ale aj dospelých emócie ktoré nás viac zbližujú, vyvoláva spomienky, alebo len tak otvára našu myseľ a vtedy viac hovoríme o svojich túžbach, o tom čo by sme chceli, alebo o čom snívame. Som presvedčená, že všetci vieme byť v tej chvíli pre niekoho oporou, vzorom, alebo iba priateľom ktorý nám povie „ Choď ďalej, robíš to dobre, toto nemusí byť iba sen, toto môže byť tvoja realita, tvoja budúcnosť, len na sebe musíte makať“. Verte, že deti tomu rozumejú, a ja budem veľmi rada, ak budem môcť iba ukázať smer, alebo im dám potrebné informácie.
Preto robievam workshopy s deťmi na ktorých im chcem ukazovať ich vnútro, objavovať ich talenty, ukazujem im techniky ktoré ich môžu posúvať ďalej, alebo ich rada vťahujem do môjho sveta. Som šťastná keď vidím, že ich úspech posúva, keď ich môžem zapájať do svojich vystúpení, do mojich videoklipov, keď môžeme spolu zdieľať videa na sociálnych sieťach, webových stránkach, či inde. Je krásne ak deti ktoré pracujú s vami zrazu vystupujú v televíznych programoch a vidíte ako ich posúvate ďalej. Samozrejme to nie je len o práci s deťmi, veľakrát hovoríte ich rodičom aké majú úžasne talentované deti a hovoríte im aby viac verili svojím deťom, aby ich viac podporovali, alebo ich informujete kto ich ešte može podporiť. Skutočne krásne pocity z prace, ktorá nie je najjednoduchšia na čas a cestovanie po celom Slovensku.
Odmenou sú pre mňa krásne správy na sociálnych sieťach, či osobne vyznania cez slová, kresby pre mňa, alebo aj to keď sa dozviete, že na škole učiteľky ma používajú ako pozitívny vzor v rámci výuky.
Aj pre všetky tieto moje skúsenosti som prijala ponuku byt online montorkou v programe Schopne deti www.schopnedeti.sk alebo realizujem motivačné stretnutia pri hudbe s deťmi na základných školách po celom Slovensku, alebo pôsobím ako lektor v projektoch Občianskeho združenia RomaIntegra ako lektorka.
Tu na mojej webstránke môžete vidieť moje aktivity s deťmi.
Za tieto moje skúsenosti ďakujem všetkým deťom.